Partnerzy

Jesteśmy otwartym na współpracę stowarzyszeniem szukającym nowych partnerów podzielających naszą wizję lepszego świata, w którym każdy posiada dostęp do rzetelnych informacji i potrafi odróżnić prawdę od fałszu.

WHO

Łącząc siły ze Światową Organizacją Zdrowia, stawiamy czoło dezinformacji związanej z pandemią COVID–19. Naszym celem jest edukowanie społeczeństwa w tym zakresie, a jedno z narzędzi, z których korzystamy, to edukacja i weryfikacja fałszywych informacji. Więcej o naszym wspólnym projekcie przeczytasz w zakładce #zaszczepfakty.

Brand24

Platforma Brand24 to niesamowite narzędzie, które pozwala monitorować wybrane słowa kluczowe w internecie. Przy pomocy narzędzia Brand24 obserwujemy i analizujemy słowa związane z dezinformacją, dzięki czemu możemy w czasie rzeczywistym obserwować jak rozwija się np. dyskusja antyszczepionkowa na Twitterze.

Masz tę moc!

Wspieramy bardzo ważny naszym zdaniem projekt „Masz tę moc”. Współpracowaliśmy już z organizacjami zajmującymi się edukacją na temat zdrowia psychicznego i na własne oczy przekonaliśmy się, jak wiele niezrozumienia, fake newsów oraz mitów krąży wokół tematów takich jak OCD, depresja czy leczenie psychiatryczne. Dzięki naszej współpracy z projektem  „Masz tę moc!” udało nam się wdrożyć dobre standardy dziennikarskie takie jak rzetelne źródła czy opieranie się na badaniach w debacie publicznej wokół zdrowia psychicznego.

It Matters

Razem z zespołem It Matters skupiamy się na tematyce związanej z zdrowiem psychicznym. Wspólnie weryfikujemy, tłumaczymy i obalamy związane z nim stereotypy. Nasza współpraca ma na celu zapewnienie rzetelnych informacji na temat zdrowia psychicznego, a także podniesienie świadomości na jego temat. Efekty tej kooperacji pojawiają się w naszych mediach społecznościowych.