...

Partnerzy

Jesteśmy otwarci na współpracę! Szukamy partnerów, którzy wierzą w naszą misję ? stworzenie świata, w którym każdy posiada dostęp do rzetelnych informacji i potrafi odróżnić prawdę od fałszu.

WHO

Łącząc siły ze Światową Organizacją Zdrowia, stawiamy czoło dezinformacji związanej z pandemią COVID?19 (i nie tylko). Naszym celem jest uświadamianie społeczeństwa o niebezpieczeństwie fake newsów, a jednym z narzędzi, z których korzystamy, jest edukacja i weryfikacja informacji. Scenariusze lekcji dla uczniów szkół podstawowych, które wspólnie przygotowaliśmy, możecie znaleźć w zakładce Materiały.

Sieć Obywatelska Watchdog Polska

Zaszczepienie jak największej części społeczeństwa to jedyny sposób, aby powstrzymać pandemię koronawirusa. Właśnie dlatego, wraz z Siecią Obywatelską Watchdog Polska realizujemy projekt, którego celem jest znalezienie kluczowych mitów na temat szczepień oraz osób, które są odpowiedzialne za ich rozpowszechnianie.

Onet

Podstawą naszej działalności jest weryfikacja informacji ? ze zweryfikowanymi informacjami chcemy docierać do jak największej liczby osób. Nasze treści, które publikujemy na stronie pravda.org.pl, będą udostępniane również na stronie Onet.pl.

FakeNews.pl

Wierzymy, że kluczowym działaniem, które należy podjąw w walce, a przede wszystkim przeciwdziałaniu dezinformacji, jest edukacja. Wspólnie z Fundacją „Przeciwdziałamy Dezinformacji!” przygotowujemy materiały dla nauczycieli szkół podstawowych i średnich, aby mogli skutecznie uczyć krytycznego myślenia, weryfikacji informacji oraz rozpoznawania teorii spiskowych.

Brand24

Platforma Brand24 to niesamowite narzędzie, które pozwala monitorować wybrane słowa kluczowe w internecie. Przy pomocy narzędzia Brand24 obserwujemy i analizujemy słowa związane z dezinformacją, dzięki czemu możemy w czasie rzeczywistym obserwować jak rozwija się np. dyskusja antyszczepionkowa na Twitterze.

It Matters

Razem z zespołem It Matters skupiamy się na tematyce związanej z zdrowiem psychicznym. Wspólnie weryfikujemy, tłumaczymy i obalamy związane z nim stereotypy. Nasza współpraca ma na celu zapewnienie rzetelnych informacji na temat zdrowia psychicznego, a także podniesienie świadomości na jego temat.

Masz tę moc!

Wiemy, jak wiele niezrozumienia, fake newsów oraz mitów krąży wokół tematów takich jak OCD, depresja czy leczenie psychiatryczne. Dzięki współpracy z projektem ?Masz tę moc!? udało nam się wdrożyć dobre standardy dziennikarskie takie jak rzetelne źródła czy opieranie się na badaniach w debacie publicznej wokół zdrowia psychicznego.