...

O kampanii #zaszczepfakty

Od wybuchu pandemii COVID-19 dezinformacja rozprzestrzenia się na całym świecie w niespotykanym tempie. Kluczem do jej powstrzymania jest zapewnienie społeczeństwom na całym świecie narzędzi potrzebnych do zrozumienia tego jakim jest wyzwaniem, zidentyfikowania fałszywych informacji w internecie i poznania faktów. 

We współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia rozpoczynamy kampanię edukacyjną dotyczącą uświadamiania na temat rozprzestrzeniającej się dezinformacji i budowania zdolności społeczeństwa do jej zwalczania. Światowa Organizacja Zdrowia jest wiodącą międzynarodową agencją zdrowia. Kierując globalną reakcją na wybuch koronawirusa uznała, że radzenie sobie z infodemią jest kluczowym elementem kontrolowania pandemii. Wspólna kampania wzmocni kluczowe informacje na temat szczepionek i mitów z nimi związanych, obali kontrowersje dotyczące COVID-19, a także pomoże wskazać strategie ochrony osób przed fałszywymi informacjami w internecie. 

W nadchodzących tygodniach będziemy dzielić się najnowszymi trendami dezinformacji w Polsce i tego, jak planujemy powstrzymać rozprzestrzenianie się fałszywych informacji.

?Ta współpraca ma zasadnicze znaczenie w zwalczaniu dezinformacji i nieprawdziwych informacji na temat COVID-19, które rozprzestrzeniają się szybciej niż sam wirus. Dzięki temu możemy wcześnie wychwycić popularne kłamstwa i zapewnić mieszkańcom Polski znacznie lepszy dostęp do informacji ratujących życie, właśnie teraz, gdy najbardziej ich potrzebują. Dziękujemy Stowarzyszeniu Pravda za ich wsparcie i zaangażowanie w zapewnianiu mieszkańcom Polski bezpieczeństwa i rzetelnych informacji w tych niespotykanych czasach.?Andy Pattison, kierownik zespołu ds. Kanałów Cyfrowych w Światowej Organizacji Zdrowia. 

Dla naszego stowarzyszenia jest to olbrzymie wyróżnienie i szansa na zaadresowanie problemu dezinformacji na dużo większą skalę. 

Łącząc siły z Światową Organizacją Zdrowia stawiamy czoło dezinformacji związanej z pandemią COVID?19 i szczepieniami. Naszym celem jest edukowanie społeczeństwa w tym zakresie, a jednym z narzędzi z jakich korzystamy jest weryfikacja fałszywych informacji.