...

Finansowanie

Od wybuchu pandemii koronawirusa wzrosła liczba niebezpiecznych fake newsów. Zjawisko to nasiliło się po ogłoszeniu przez firmy Pfizer i BioNTech wynalezienie szczepionki przeciwko koronawirusowi. Nikt nie był przygotowany na kryzys na taką skalę, a ponieważ wielu z nas jest zdezorientowanych sprzecznymi informacjami, Wasze wsparcie w walce z dezinformacją jest teraz potrzebne bardziej niż kiedykolwiek. 

Działalność naszego stowarzyszenia można wspierać poprzez darowizny oraz portal fanimani.pl. Więcej informacji o tym jak możesz nas wesprzeć znajdziesz w zakładce Wesprzyj Pravdę.

Pravda jest niezależnym stowarzyszeniem zarejestrowanym w KRS. Szukamy finansowego wsparcia od osób i organizacji, które chcą urzeczywistnić naszą wizję.

Na koszty naszej działalności mogą składać się: opłacanie hostingu strony internetowej, promocja treści w mediach społecznościowych oraz zakup oprogramowania i licencji. 

Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnego finansowania z zewnątrz. W przypadku uzyskania finansowania stronę będziemy uzupełniać na bieżąco, aby zachować całkowitą transparentność. 

Majątek stowarzyszenia

Źródłami powstania majątku naszego stowarzyszenia są (zgodnie z art.26 Statutu): 

  • składki członkowskie;
  • darowizny, zapisy i spadki, środki pochodzące z ofiarności publicznej;
  • dotacje, subwencje, udziały, lokaty;
  • dochody z majątku stowarzyszenia, dochody z własnej działalności.

Niezależność finansowa

Przyjmując jakiekolwiek zewnętrzne źródło finansowania gwarantujemy, że nie ma ono wpływu na zakres merytoryczny naszej pracy. Odpowiedzialność za wybór tematów i jakość naszych treści, spoczywa wyłącznie na naszym zespole. Więcej o tym jak dobieramy treści do weryfikacji możesz przeczytać w zakładce Jak działamy?

Sprawozdania finansowe