...

Dołącz do zespołu Pravdy!

Zakładając Pravdę, postawiliśmy sobie ambitny cel ? stworzyć świat, w którym każdy ma dostęp do rzetelnych informacji i potrafi odróżnić prawdę od fałszu. Pragniemy zwiększyć odporność społeczeństwa na fałszywe informacje w internecie. Aby to osiągnąć, weryfikujemy informacje, edukujemy na temat dezinformacji oraz rozwijamy technologię mającą pomóc w szybszej reakcji na fake newsy. Wierzymy, że od zwiększenia świadomości o problemie fałszywych informacji może zacząć się prawdziwa zmiana i poprawa jakości debaty publicznej.

Jesteśmy zarejestrowanym stowarzyszeniem non-profit, które prężnie działa od 2020 r. Możecie znać nas z Instagrama (@pravda.pl), Facebooka czy strony internetowej, na której właśnie to czytacie.

Na swoim koncie mamy współpracę m.in. ze Światową Organizacją Zdrowia czy Brand24. Rozpoczęliśmy także współpracę z Onetem, gdzie będą udostępniane nasze treści. Należymy do Międzynarodowej Sieci Organizacji Fact-Checkingowych (IFCN), dzięki której rozwijamy się u boku organizacji takich jak The Washington Post czy Reuters.

Mamy dużo pomysłów, dlatego zdecydowaliśmy, że najwyższy czas powiększyć nasz zespół! Jeśli jest Ci bliska misja naszego stowarzyszenia i chcesz się rozwijać ? kliknij w poniższy link, aby przejść do formularza rekrutacyjnego! ?

forms.gle/rD9HqJDki7TcMctQ8

Harmonogram rekrutacji

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 15 października

Po 15 października skontaktujemy się telefonicznie z osobami, które przejdą do następnego etapu

Po 20 października będziemy przeprowadzać rozmowy rekrutacyjne i wprowadzać Was do zespołu Pravdy

Czym mógłbyś zajmować się w Pravdzie?

W dużym skrócie przedstawiamy działy, które istnieją w naszym stowarzyszeniu. Oczywiście są to informacje skrótowe ? dokładne zadania, którymi mógłbyś się zajmować wyklarują się w trakcie rozmowy rekrutacyjnej oraz po zakończeniu całego procesu rekrutacji ?

Newsroom (fact-checking)

Samo serce naszej działalności ? weryfikacje. W tym dziale obserwujemy debatę publiczną, staramy się przewidzieć gorące tematy, wokół których mogą powstać fake newsy oraz piszemy artykuły, w których określamy prawdziwość informacji (weryfikacje) ? prostym językiem, dbając o najwyższy standard rzetelności i obiektywności.

Technologia i analiza danych

Fake newsy rozchodzą się w bardzo szybkim tempie, dlatego rozwijamy algorytmy i budujemy infrastrukturę, która pomoże nam z wyprzedzeniem reagować na fale dezinformacji. Oprócz tego rozwijamy naszą stronę internetową, żeby dostarczać czytelnikom jak najlepszych doświadczeń. Jak się pewnie domyślacie, zbieranie, przetwarzanie i analiza danych to nasz chleb powszedni. Rozwijając technologie wspólnie uczymy się od siebie, konsultujemy pomysły z ekspertami ze świata dezinformacji i bierzemy udział w ciekawych projektach z innymi organizacjami z Polski i zagranicy.

Fundraising

Podstawą działalności w trzecim sektorze są relacje. Relacje z czytelnikami, darczyńcami, partnerami czy sponsorami są tym, co pozwala nam działać. Zbiórki, fundraising, mailing, budowa społeczności, nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów, udział w konferencjach i wydarzeniach, granty, wnioski o dofinansowanie to rzeczy, które nie są nam obce.

Zarządzanie i administracja

Organizacje pozarządowe działają dzięki ludziom, dlatego to wokół nich budujemy nasze stowarzyszenie. Dbanie o członków stowarzyszenia to nasz priorytet, dlatego działamy zwinnie i korzystamy z nowoczesnych narzędzi do zarządzania naszą pracą. Dobra organizacja pracy, szukanie ciekawych szkoleń, dbanie o dobrą atmosferę i formalności to coś, co jest podstawą naszej organizacji.

Marketing (media społecznościowe, grafiki i nie tylko)

Czym byłyby nasze treści bez skutecznej promocji? Nasze weryfikacje publikujemy na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych, które stale rozwijamy. Testujemy różne metody docierania do nowych odbiorców i nieustannie pracujemy nad jakością grafik i komunikacji z czytelnikami. Nie ma tutaj miejsca na utarte schematy i nudę, a każdy nowy pomysł jest na wagę złota.

Edukacja

Wierzymy, że dzięki edukacji możemy kształtować przyszłość społeczeństwa. Nasze działania edukacyjnie kierujemy głównie do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych oraz liceów. Przeprowadzamy szkolenia, przygotowujemy materiały, organizujemy konkursy ? aby robić to efektywniej współpracujemy z innymi organizacjami np. WHO czy Fakenews.pl.