...

Jakub Śliż

Prezes zarządu stowarzyszenia

Jestem pasjonatem rozwiązywania wszelkiego rodzaju problemów, innowacji oraz sztucznej inteligencji. Moje hobby to piłka nożna, programowanie oraz przyszłość, na którą chcę mieć wpływ między innymi poprzez działanie w Pravdzie, której jestem pomysłodawcą. W naszym zespole zajmuję się głównie sprawami organizacyjnymi, kontaktami zewnętrznymi, technologią oraz wytyczaniem kierunku rozwoju stowarzyszenia. Studiuję psychologię i informatykę na SWPS.

Hubert Supeł

Wiceprezes zarządu stowarzyszenia

Szeroko pojęta wiedza o błędach poznawczych razem z matematyką, fizyką i astronomią od dawna są moimi pasjami. Obecnie studiuję w Szkole Głównej Handlowej, gdzie poszerzam moje zainteresowania m.in. o ekonomię polityczną w ramach Studenckiego Koła Naukowego Ekonomii Politycznej. W wolnych chwilach gram w szachy oraz piszę wiersze dla siebie i przyjaciół. W Pravdzie pełnię rolę redaktora naczelnego. Kocham spokój i naturę.

Aleksandra Wrona

Członkini zarządu stowarzyszenia

Jeśli właśnie to czytasz, to najprawdopodobniej nie jest to pierwszy raz, kiedy widzisz słowa, które w Pravdzie wyszły spod mojego wirtualnego pióra! Zajmuję się między innymi prowadzeniem i koordynacją naszych profili w mediach społecznościowych oraz współpracą z innymi organizacjami. Bardzo wierzę w moc edukacji. W wolnym czasie studiuję prawo i filologię włoską w ramach MISH na Uniwersytecie Warszawskim. Moją supermocą jest dbanie o doznania kulinarne członków stowarzyszenia.

Paweł Mizura

Członek komisji rewizyjnej stowarzyszenia

W stowarzyszeniu zajmuję się koordynacją ciekawych projektów, promocją naszych postów, a także kontaktami zewnętrznymi z międzynarodowymi organizacjami. Interesują mnie nowe technologie i marketing. Na co dzień jestem studentem informatyki i pasjonatem sportów wodnych, takich jak kitesurfing i windsurfing. Moim marzeniem jest stworzyć miejsce w sieci, które będzie aktualnym źródłem informacji wolnym od wszelkich fake newsów!

Zofia Ponulak

Przewodnicząca komisji rewizyjnej stowarzyszenia

Jestem studentką kognitywistyki i filozofii w ramach MISH na Uniwersytecie Warszawskim. Fascynują mnie procesy poznawcze człowieka oraz jego status w kulturze, dlatego też interesują mnie mechanizmy dezinformacji, która kształtuje mity współczesnego świata. Wolne chwile spędzam na turniejach debat sportowych oraz dyskusjach feministycznych. W Pravdzie odpowiadam za projekty edukacyjne oraz warstwę merytoryczną i wizerunkową w mediach społecznościowych.

Kacper Karaś

W przyszłym roku chciałbym rozpocząć studia powiązane z informatyką. Świat komputerów, kodowania, matematyki czy kosmosu to rejony znane mi bardzo dobrze. W wolnych chwilach czytam książki, gram w gry planszowe i komputerowe oraz papierowe RPG. Jestem optymistycznym realistą i staram się znaleźć w każdej sytuacji jakieś plusy. W stowarzyszeniu pomagam w sprawach technologicznych, redaguję teksty kolegów, czasami sam niektóre piszę oraz pomagam wszędzie tam, gdzie mogę.

Wojciech Kazimierczak 

Jestem energicznym, pozytywnie nastawionym studentem pierwszego roku medycyny. Ciekawi mnie świat, kocham podróże, muzykę i sport. Oprócz fact-checkingu nadzoruję i uczestniczę w wielu projektach dotyczących uświadamiania społeczeństwa i nawiązywania współpracy z polskimi oraz zagranicznymi organizacjami. Wszystkie moje działania podejmuję w celu popularyzacji wiedzy.

Karolina Szymańczak

Na co dzień studiuję Grafikę na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, a po zajęciach na uczelni wspieram Pravdę od strony wizualnej. Do grupy moich zainteresowań, poza kierunkowymi, należą polityka i kultura państw wschodniej Europy. Dołączyłam do Pravdy, ponieważ zdaję sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie mogą nieść ze sobą dezinformacja, manipulacja faktami oraz wschodzący fenomen tzw. deep fake’ów, i swoimi umiejętnościami chciałam wesprzeć inicjatywę walczącą z tymi zjawiskami.

oraz…

Daniel Babkiewicz

Jadwiga Mik

Filip Faryna

Mania Święcicka

Patryk Grażewicz

Andrzej Tkacz

Nikita Mazurkevych

Julia Kwiecińska

Wspierają nas jako wolontariusze!

Julia Wdowińska

Jestem otwartą i ciekawą świata uczennicą klasy matematyczno-fizycznej. Moje zainteresowania wychodzą poza wszelkie schematy. Sztuka, filozofia, sport, matematyka, literatura czy psychologia to tylko niektóre z dziedzin, jakie mnie ciekawią. W stowarzyszeniu działam od niedawna i na razie zajmuję się współpracą z artystami i nadzorowaniem projektu #sztukapravdy. Wierzę w lepszą przyszłość i siłę prawdy, dlatego rozwój stowarzyszenia jest dla mnie niezwykle istotny.

Łukasz Jaworek

Jestem otwartym, pełnym energii i zawsze chętnym do działania studentem pierwszego roku kierunku lekarskiego. Mam różnorodne zainteresowania: sport, podróże, fotografia, psychologia. Pasjonują mnie innowacje w dziedzinie medycyny oraz nowinki technologiczne. W wolnym czasie oglądam wydarzenia sportowe, uprawiam sport oraz gram w gry komputerowe. W stowarzyszeniu przede wszystkim pomagam w fact-checkingu, skupiam swoją uwagę na problemie obecności wielu teorii spiskowych i fake newsów dotyczących pandemii. Moim celem jest doskonalenie platformy, przedstawiającej jedynie klarowną prawdę, pozbawionej fałszywych informacji, które wprowadzają nas w dezorientację.

Jakub Woropaj

Antoni Dziwura

Szymon Mróz

Lena Wojciechowicz

Maciej Kocik

Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować Panu Piotrowi Furmanowi za wykonanie sesji zdjęciowej. To dla nas ogromne wyróżnienie móc współpracować z tak cudowną osobą, a przede wszystkim niezwykłym profesjonalistą. Prace Pana Piotra możecie zobaczyć na stronie: pfurman.com.

Niezależność polityczna

Stowarzyszenie Pravda nie jest powiązane z żadną partią polityczną, politykiem lub kandydatem politycznym i nie opowiada się za jakimkolwiek stanowiskiem politycznym. Członkowie stowarzyszenia nie mogą angażować się w działania, które mogą budzić wątpliwość co do ich bezstronności i wiarygodności jako członków stowarzyszenia fact-checkingowego zgodnie ze standardami IFCN (International Fact-Checking Network).