Jakub Śliż

Prezes stowarzyszenia

Jestem pasjonatem rozwiązywania wszelkiego rodzaju problemów, innowacji oraz sztucznej inteligencji. Moje hobby to piłka nożna, programowanie oraz przyszłość, na którą chcę mieć wpływ między innymi poprzez działanie w Pravdzie, której jestem pomysłodawcą. W naszym zespole zajmuję się głównie sprawami organizacyjnymi, kontaktami zewnętrznymi, technologią oraz wytyczaniem kierunku rozwoju stowarzyszenia. Studiuję psychologię i informatykę na SWPS.

Hubert Supeł

Wiceprezes stowarzyszenia

Szeroko pojęta wiedza o błędach poznawczych razem z matematyką, fizyką i astronomią od dawna są moimi pasjami. Obecnie studiuję w Szkole Głównej Handlowej, gdzie poszerzam moje zainteresowania m.in. o ekonomię polityczną w ramach Studenckiego Koła Naukowego Ekonomii Politycznej. W wolnych chwilach gram w szachy oraz piszę wiersze dla siebie i przyjaciół. W Pravdzie pełnię rolę redaktora naczelnego. Kocham spokój i naturę.

Michał Janik

Przewodniczący komisji rewizyjnej

Pomimo że jako swój główny kierunek rozwoju wybrałem fizykę, w spektrum moich zainteresowań mieszczą się też sztuka, filozofia oraz muzyka i literatura. Patrzę w przyszłość krytycznym spojrzeniem, świadomy problemów, przed którymi staje dzisiaj i stanie jutro Polska oraz cały świat. Jestem jednocześnie pewien, że zespoły takie jak Pravda znajdą odpowiednie rozwiązania dzięki profesjonalizmowi i ciężkiej pracy. Obecnie studiuję na ETH w Zurychu. 

Paweł Mizura

Członek komisji rewizyjnej

W stowarzyszeniu zajmuję się koordynacją ciekawych projektów, promocją naszych postów, a także kontaktami zewnętrznymi z międzynarodowymi organizacjami. Interesują mnie nowe technologie i marketing. Na co dzień jestem studentem informatyki i pasjonatem sportów wodnych, takich jak kitesurfing i windsurfing. Moim marzeniem jest stworzyć miejsce w sieci, które będzie aktualnym źródłem informacji wolnym od wszelkich fake newsów!

Zofia Ponulak

Członkini komisji rewizyjnej

Jestem studentką kognitywistyki i filozofii w ramach MISH na Uniwersytecie Warszawskim. Fascynują mnie procesy poznawcze człowieka oraz jego status w kulturze, dlatego też interesują mnie mechanizmy dezinformacji, która kształtuje mity współczesnego świata. Wolne chwile spędzam na turniejach debat sportowych oraz dyskusjach feministycznych. W Pravdzie odpowiadam za projekty edukacyjne oraz warstwę merytoryczną i wizerunkową w mediach społecznościowych.

Kacper Karaś

W przyszłym roku chciałbym rozpocząć studia powiązane z informatyką. Świat komputerów, kodowania, matematyki czy kosmosu to rejony znane mi bardzo dobrze. W wolnych chwilach czytam książki, gram w gry planszowe i komputerowe oraz papierowe RPG. Jestem optymistycznym realistą i staram się znaleźć w każdej sytuacji jakieś plusy. W stowarzyszeniu pomagam w sprawach technologicznych, redaguję teksty kolegów, czasami sam niektóre piszę oraz pomagam wszędzie tam, gdzie mogę.

Aleksandra Wrona

Jeśli właśnie to czytasz, to najprawdopodobniej nie jest to pierwszy raz, kiedy widzisz słowa, które w Pravdzie wyszły spod mojego wirtualnego pióra! Zajmuję się między innymi prowadzeniem i koordynacją naszych profili w mediach społecznościowych oraz współpracą z innymi organizacjami. Bardzo wierzę w moc edukacji. W wolnym czasie studiuję prawo i filologię włoską w ramach MISH na Uniwersytecie Warszawskim. Moją supermocą jest dbanie o doznania kulinarne członków stowarzyszenia.

Wojciech Kazimierczak 

Jestem energicznym, pozytywnie nastawionym studentem pierwszego roku medycyny. Ciekawi mnie świat, kocham podróże, muzykę i sport. Oprócz fact-checkingu nadzoruję i uczestniczę w wielu projektach dotyczących uświadamiania społeczeństwa i nawiązywania współpracy z polskimi oraz zagranicznymi organizacjami. Wszystkie moje działania podejmuję w celu popularyzacji wiedzy.

Julia Wdowińska

Jestem otwartą i ciekawą świata uczennicą klasy matematyczno-fizycznej. Moje zainteresowania wychodzą poza wszelkie schematy. Sztuka, filozofia, sport, matematyka, literatura czy psychologia to tylko niektóre z dziedzin, jakie mnie ciekawią. W stowarzyszeniu działam od niedawna i na razie zajmuję się współpracą z artystami i nadzorowaniem projektu #sztukapravdy. Wierzę w lepszą przyszłość i siłę prawdy, dlatego rozwój stowarzyszenia jest dla mnie niezwykle istotny.

Wiktoria Krasuska

Jestem pełną zapału i energii uczennicą klasy maturalnej. W wolnym czasie lubię grać w siatkówkę oraz uczyć się języków obcych. Moje zainteresowania należą do obszaru nauk społecznych i właśnie w tym kierunku planuję kontynuować swoją edukację. Prawo, politologia i stosunki międzynarodowe są dla mnie wyjątkowo interesujące, więc często szukam informacji na własną rękę. Dlatego tak ważne dla mnie jest, by internet pozostał miejscem pełnym rzetelnych informacji, wolnym od fake newsów. Do zespołu Pravdy dołączyłam niedawno, a swoje działania koncentruję wokół problemu infodemii.

Karolina Szymańczak

Na co dzień studiuję Grafikę na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, a po zajęciach na uczelni wspieram Pravdę od strony wizualnej. Do grupy moich zainteresowań, poza kierunkowymi, należą polityka i kultura państw wschodniej Europy. Dołączyłam do Pravdy, ponieważ zdaję sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie mogą nieść ze sobą dezinformacja, manipulacja faktami oraz wschodzący fenomen tzw. deep fake’ów, i swoimi umiejętnościami chciałam wesprzeć inicjatywę walczącą z tymi zjawiskami.

Łukasz Jaworek

Jestem otwartym, pełnym energii i zawsze chętnym do działania studentem pierwszego roku kierunku lekarskiego. Mam różnorodne zainteresowania: sport, podróże, fotografia, psychologia. Pasjonują mnie innowacje w dziedzinie medycyny oraz nowinki technologiczne. W wolnym czasie oglądam wydarzenia sportowe, uprawiam sport oraz gram w gry komputerowe. W stowarzyszeniu przede wszystkim pomagam w fact-checkingu, skupiam swoją uwagę na problemie obecności wielu teorii spiskowych i fake newsów dotyczących pandemii. Moim celem jest doskonalenie platformy, przedstawiającej jedynie klarowną prawdę, pozbawionej fałszywych informacji, które wprowadzają nas w dezorientację.

Kacper Małkiewicz

Jestem kreatywnym, zawziętym oraz chętnym do działania studentem Cyberbezpieczeństwa na Politechnice Warszawskiej. Uwielbiam sporty letnie, jak i zimowe. Interesują mnie również podróże po najróżniejszych krajach, odkrywanie odległych kultur oraz świat ekonomii. W Pravdzie jestem od niedawna i zajmuję się rozwijaniem platformy. Wierzę, że w ten sposób przyczyniam się do zwalczania fake news’ów oraz rozwijam nowe umiejętności, które pozwolą działać mi lepiej dla stowarzyszenia.

Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować Panu Piotrowi Furmanowi za wykonanie sesji zdjęciowej. To dla nas ogromne wyróżnienie móc współpracować z tak cudowną osobą, a przede wszystkim niezwykłym profesjonalistą. Prace Pana Piotra możecie zobaczyć na stronie: pfurman.com.

Niezależność polityczna

Stowarzyszenie Pravda nie jest powiązane z żadną partią polityczną, politykiem lub kandydatem politycznym i nie opowiada się za jakimkolwiek stanowiskiem politycznym. Członkowie stowarzyszenia nie mogą angażować się w działania, które mogą budzić wątpliwość co do ich bezstronności i wiarygodności jako członków stowarzyszenia fact-checkingowego zgodnie ze standardami IFCN (International Fact-Checking Network).