...
Okładki Ty też masz tę moc!

Ty też masz tę moc!

W ostatnim czasie nawiązaliśmy współpracę z twórcami projektu ?masz tę moc!?. Projekt ten realizowany jest przez młodzież z warszawskich szkół w ramach olimpiady ?Zwolnieni z Teorii?. Poruszają oni ważny dla wszystkich temat chorób oraz problemów psychicznych głównie u dzieci i młodzieży.

Aktywnie na Instagramie

Głównymi celami postawionymi sobie przez twórców ?masz tę moc!? są: pomoc potrzebującym wsparcia psychologicznego w dotarciu do specjalistów, przeciwstawianie się szkodliwej presji social-mediów i otoczenia oraz uświadamianie, że nikt nie powinien czuć się gorszy. Informują też, że o zdrowie psychiczne należy dbać tak samo, jak o zdrowie fizyczne, a choroby i problemy psychiczne nie są tematem tabu. Pod naszą merytoryczną opieką powstała seria na Instagramie składająca się z pięciu postów na temat mitów i fałszywych informacji wokół zdrowia psychicznego.

Czy zaburzenia i choroby psychiczne występują rzadko?

Czy osoby z chorobami czy zaburzeniami psychicznymi są agresywne i niebezpieczne?

Czy osoby chore psychicznie nigdy nie zdrowieją?

Czy leki psychotropowe wzbudzają agresję, ogłupiają, zmianiają osobowość i piorą mózg?

Czy choroba psychiczna to oznaka słabości?

Webinar o zdrowiu psychicznym

20 kwietnia odbył się, organizowany przez masz tę moc!, webinar o zdrowiu psychicznym.

Nagranie webinaru jest dostępne na profilu projektu masz tę moc! na Instragramie. Serdecznie polecamy!

Dlaczego wspieramy ten projekt?

Projekt masz tę moc! jest naszym zdaniem bardzo ważny. Współpracowaliśmy już z organizacjami zajmującymi się edukacją na temat zdrowia psychicznego i na własne oczy przekonaliśmy się jak wiele niezrozumienia, fake newsów i mitów krąży wokół tematów takich jak OCD, depresja czy leczenie psychiatryczne. Jest nam niezmiernie miło, że możemy współpracować z tak ambitnym zespołem oraz merytorycznie wesprzeć projekt. Wierzymy, żę dzięki naszej współpracy uda się wdrożyć dobre standardy dziennikarskie takie jak rzetelne źródła czy opieranie się na badaniach w debacie publicznej wokół zdrowia psychicznego.