Okładki Ty też masz tę moc!

Ty też masz tę moc!

11 maja 2021

W ostatnim czasie nawiązaliśmy współpracę z twórcami projektu ?masz tę moc!?. Projekt ten realizowany jest przez młodzież z warszawskich szkół w ramach olimpiady ?Zwolnieni z Teorii?. Poruszają oni ważny dla wszystkich temat chorób oraz problemów psychicznych głównie u dzieci i młodzieży.

Aktywnie na Instagramie

Głównymi celami postawionymi sobie przez twórców ?masz tę moc!? są: pomoc potrzebującym wsparcia psychologicznego w dotarciu do specjalistów, przeciwstawianie się szkodliwej presji social-mediów i otoczenia oraz uświadamianie, że nikt nie powinien czuć się gorszy. Informują też, że o zdrowie psychiczne należy dbać tak samo, jak o zdrowie fizyczne, a choroby i problemy psychiczne nie są tematem tabu. Pod naszą merytoryczną opieką powstała seria na Instagramie składająca się z pięciu postów na temat mitów i fałszywych informacji wokół zdrowia psychicznego.

Czy zaburzenia i choroby psychiczne występują rzadko?

https://www.instagram.com/p/CNcLrGOHL7Y/

Czy osoby z chorobami czy zaburzeniami psychicznymi są agresywne i niebezpieczne?

https://www.instagram.com/p/CNj2KtqHiXB/

Czy osoby chore psychicznie nigdy nie zdrowieją?

https://www.instagram.com/p/CNpKAKCHIC7/

Czy leki psychotropowe wzbudzają agresję, ogłupiają, zmianiają osobowość i piorą mózg?

https://www.instagram.com/p/CNucA5zHOH0/

Czy choroba psychiczna to oznaka słabości?

https://www.instagram.com/p/CNzhaKmnXvI/

Webinar o zdrowiu psychicznym

20 kwietnia odbył się, organizowany przez masz tę moc!, webinar o zdrowiu psychicznym.

https://www.instagram.com/p/CNXCd4FHv1Y/

Nagranie webinaru jest dostępne na profilu projektu masz tę moc! na Instragramie. Serdecznie polecamy!

https://www.instagram.com/tv/CN7HBYlndmX/

Dlaczego wspieramy ten projekt?

Projekt masz tę moc! jest naszym zdaniem bardzo ważny. Współpracowaliśmy już z organizacjami zajmującymi się edukacją na temat zdrowia psychicznego i na własne oczy przekonaliśmy się jak wiele niezrozumienia, fake newsów i mitów krąży wokół tematów takich jak OCD, depresja czy leczenie psychiatryczne. Jest nam niezmiernie miło, że możemy współpracować z tak ambitnym zespołem oraz merytorycznie wesprzeć projekt. Wierzymy, żę dzięki naszej współpracy uda się wdrożyć dobre standardy dziennikarskie takie jak rzetelne źródła czy opieranie się na badaniach w debacie publicznej wokół zdrowia psychicznego.

Metodyka

Każda wypowiedź i informacja są kwalifikowane do jednej z czterech kategorii: prawda, fałsz, manipulacja, nieweryfikowalne.

Jako członkowie International Fact-Checking Network (Międzynarodowej Sieci Fact-Checkingowej) dbamy o to, żeby każdy wpis przesztrzegał ścisłej metodyki i spełniał standardy rzetelenego dziennikarstwa.

Certyfikat

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej metodyce zajrzyj do zakładki Jak działamy?.

Wesprzyj Pravdę!

Jeśli zgadzasz się z nami, że rzetelne informacje ratują życie, dołącz do osób wspierających niezależną weryfikację faktów i wesprzyj naszą działalność.

Więcej informacji o tym jak możesz nas wspierać znajdziesz w zakładce Wesprzyj Pravdę.