Ty też masz tę moc!

W ostatnim czasie nawiązaliśmy współpracę z twórcami projektu ?masz tę moc!?. Projekt ten realizowany jest przez młodzież z warszawskich szkół w ramach olimpiady ?Zwolnieni z Teorii?. Poruszają oni ważny dla wszystkich temat chorób oraz problemów psychicznych głównie u dzieci i młodzieży.

Aktywnie na Instagramie

Głównymi celami postawionymi sobie przez twórców ?masz tę moc!? są: pomoc potrzebującym wsparcia psychologicznego w dotarciu do specjalistów, przeciwstawianie się szkodliwej presji social-mediów i otoczenia oraz uświadamianie, że nikt nie powinien czuć się gorszy. Informują też, że o zdrowie psychiczne należy dbać tak samo, jak o zdrowie fizyczne, a choroby i problemy psychiczne nie są tematem tabu. Pod naszą merytoryczną opieką powstała seria na Instagramie składająca się z pięciu postów na temat mitów i fałszywych informacji wokół zdrowia psychicznego.

Czy zaburzenia i choroby psychiczne występują rzadko?

https://www.instagram.com/p/CNcLrGOHL7Y/

Czy osoby z chorobami czy zaburzeniami psychicznymi są agresywne i niebezpieczne?

https://www.instagram.com/p/CNj2KtqHiXB/

Czy osoby chore psychicznie nigdy nie zdrowieją?

https://www.instagram.com/p/CNpKAKCHIC7/

Czy leki psychotropowe wzbudzają agresję, ogłupiają, zmianiają osobowość i piorą mózg?

https://www.instagram.com/p/CNucA5zHOH0/

Czy choroba psychiczna to oznaka słabości?

https://www.instagram.com/p/CNzhaKmnXvI/

Webinar o zdrowiu psychicznym

20 kwietnia odbył się, organizowany przez masz tę moc!, webinar o zdrowiu psychicznym.

https://www.instagram.com/p/CNXCd4FHv1Y/

Nagranie webinaru jest dostępne na profilu projektu masz tę moc! na Instragramie. Serdecznie polecamy!

https://www.instagram.com/tv/CN7HBYlndmX/

Dlaczego wspieramy ten projekt?

Projekt masz tę moc! jest naszym zdaniem bardzo ważny. Współpracowaliśmy już z organizacjami zajmującymi się edukacją na temat zdrowia psychicznego i na własne oczy przekonaliśmy się jak wiele niezrozumienia, fake newsów i mitów krąży wokół tematów takich jak OCD, depresja czy leczenie psychiatryczne. Jest nam niezmiernie miło, że możemy współpracować z tak ambitnym zespołem oraz merytorycznie wesprzeć projekt. Wierzymy, żę dzięki naszej współpracy uda się wdrożyć dobre standardy dziennikarskie takie jak rzetelne źródła czy opieranie się na badaniach w debacie publicznej wokół zdrowia psychicznego.

Picture of Aleksandra Wrona
Aleksandra Wrona
Wiceprezeska Stowarzyszenia Pravda odpowiedzialna za nadzór nad kwestiami edukacyjnymi, dziennikarskimi oraz za zarządzanie mediami społecznościowymi w naszej organizacji. Swoje bogate doświadczenie zdobywała, pracując w NASK-u, gdzie zajmowała się komunikacją kryzysową i prewencyjną w ramach czołowego zespołu przeciwdziałającego dezinformacji w Polsce. Obecnie przekazuje swoją wiedzę, pisząc artykuły dla Snopes – jednej z największych amerykańskich organizacji zajmujących się fact-checkingiem.