Czy dzisiaj o 14:00 zawyją syreny alarmowe?

26 lutego 2022

Wiele źródeł podaje, że dzisiaj tzn. 26 lutego o godzinie 14.00 w całej Polsce zawyją syreny. Ta informacja jest fałszywa. Jak podaje wiceminister sprawiedliwości, ze względu na wojnę na wschodzie syreny nie zostaną uruchomione.

Komunikat Służby Więziennej

„Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszej koleżanki – por. Bogumiły Bieniek–Pasierb z Zakładu Karnego w Rzeszowie. Funkcjonariuszka zginęła na służbie zaatakowana przez tymczasowo aresztowanego, któremu udzielała porady psychologicznej. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez prokuraturę, Ministerstwo Sprawiedliwości i Służbę Więzienną” podaje Służba Więzienna.

SW podała również informację na temat uroczystości pogrzebowych: „26 lutego br. o godz. 14:00 żegnać będziemy por. Bogumiłę Bieniek-Pasierb, która zginęła na służbie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Parafialnym Kościoła Rzymskokatolickiego Sanktuarium Matki Bożej Królowej Świata-Opiekunki Ludzkich Dróg w Sokołowie Małopolskim”

Metodyka

Każda wypowiedź i informacja są kwalifikowane do jednej z czterech kategorii: prawda, fałsz, manipulacja, nieweryfikowalne.

Jako członkowie International Fact-Checking Network (Międzynarodowej Sieci Fact-Checkingowej) dbamy o to, żeby każdy wpis przesztrzegał ścisłej metodyki i spełniał standardy rzetelenego dziennikarstwa.

Certyfikat

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej metodyce zajrzyj do zakładki Jak działamy?.

Wesprzyj Pravdę!

Jeśli zgadzasz się z nami, że rzetelne informacje ratują życie, dołącz do osób wspierających niezależną weryfikację faktów i wesprzyj naszą działalność.

Więcej informacji o tym jak możesz nas wspierać znajdziesz w zakładce Wesprzyj Pravdę.