Czy dzisiaj o 14:00 zawyją syreny alarmowe?

Wiele źródeł podaje, że dzisiaj tzn. 26 lutego o godzinie 14.00 w całej Polsce zawyją syreny. Ta informacja jest fałszywa. Jak podaje wiceminister sprawiedliwości, ze względu na wojnę na wschodzie syreny nie zostaną uruchomione.

Komunikat Służby Więziennej

„Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszej koleżanki – por. Bogumiły Bieniek–Pasierb z Zakładu Karnego w Rzeszowie. Funkcjonariuszka zginęła na służbie zaatakowana przez tymczasowo aresztowanego, któremu udzielała porady psychologicznej. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez prokuraturę, Ministerstwo Sprawiedliwości i Służbę Więzienną” podaje Służba Więzienna.

SW podała również informację na temat uroczystości pogrzebowych: „26 lutego br. o godz. 14:00 żegnać będziemy por. Bogumiłę Bieniek-Pasierb, która zginęła na służbie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Parafialnym Kościoła Rzymskokatolickiego Sanktuarium Matki Bożej Królowej Świata-Opiekunki Ludzkich Dróg w Sokołowie Małopolskim”

Picture of Jakub Śliż
Jakub Śliż
Jestem pasjonatem rozwiązywania wszelkiego rodzaju problemów, innowacji oraz sztucznej inteligencji. Moje hobby to piłka nożna, programowanie oraz przyszłość, na którą chcę mieć wpływ między innymi poprzez działanie w Pravdzie, której jestem pomysłodawcą. W naszym zespole zajmuję się głównie sprawami organizacyjnymi, kontaktami zewnętrznymi, technologią oraz wytyczaniem kierunku rozwoju stowarzyszenia. Studiuję psychologię i informatykę na SWPS.