Jak Facebook walczy z dezinformacją?

Zarówno Instagram, jak i Facebook starają się walczyć z problemem dezinformacji w sieci według tych samych standardów. W tym celu usuwają fałszywe konta, promują umiejętności korzystania z informacji i utrudnianiają spamerom zarabianie na swojej działalności.

Jak wygląda walka z dezinformacją na Instagramie?

Portale społecznościowe vs. fałszywe informacje Zarówno Instagram, jak i Facebook starają się walczyć z problemem dezinformacji w sieci według tych samych standardów. W tym celu usuwają fałszywe konta, promują umiejętności korzystania z informacji i utrudnianiają spamerom zarabianie na swojej działalności. Działalność zewnętrznych

Czym tak naprawdę jest prawda?

Na co dzień przyznajemy „tak, to prawda”, wytykamy niektórym, że „mijają się z prawdą”, odkrywamy „nagą prawdę”, zgadzamy się ze „świętą prawdą”, a my dość często określamy „prawdziwość”wypowiedzi… Ale czym tak naprawdę jest prawda?

Wolność słowa

Czyli gdzie kończy się walka z dezinformacją, a zaczyna cenzura. Kwestia cenzury i wolności słowa jest często poruszana w kontekście fałszywych informacji, a także zablokowania Donalda Trumpa w mediach społecznościowych, o którym wspominaliśmy ostatnio w poście i na naszych stories. Jednak co

Historia fact-checkingu

W naszych postach często pojawia się słowo fact check, bo jest ono ściśle powiązane z naszą działalnością. Jeśli zastanawiacie się skąd pochodzi ten termin i gdzie ma swoje początki to przychodzimy z odpowiedzią!