Tak wyglądają nagłówki rosyjskich gazet. Szokujące kłamstwa

Takie nagłówki można znaleźć w rosyjskich gazetach – a to tylko kilka przykładów. Ostrzegamy, są szokujące. Prezydent Ukrainy jest nazywany „zbrodniarzem wojennym”.

Wojna w Ukrainie to „specjalna operacja wojskowa”, której celem jest „ochrona Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej”.

Kolejny absurd: Zełenski „nie dba o Ukrainę”.

Natomiast Putin chce „przywrócić międzynarodowy porządek prawny”.

W innych miejscach czytamy, że „Ukraińcy zaczynają rozumieć, że nie ma sensu oddawać życia za skorumpowany naród”.

Rosja organizauje „pomoc humanitarną w odpoweidzi na sytuację na Ukrainie”.

A Facebook produkuje „fałszywe informacje o sytuacji na Ukrainie”.

Co więcej, w Ukrainie „szaleją nacjonaliści”.

Te szokujące nagłówki pozostawimy bez komentarza. Najbardziej przerażające jest, że to są „tylko nagłówki”, za którymi kryją się setki propagandowych artykułów, pełnych kłamstw, które brzmią tak surrealistycznie w obliczu panującej wojny…

Picture of Aleksandra Wrona
Aleksandra Wrona
Wiceprezeska Stowarzyszenia Pravda odpowiedzialna za nadzór nad kwestiami edukacyjnymi, dziennikarskimi oraz za zarządzanie mediami społecznościowymi w naszej organizacji. Swoje bogate doświadczenie zdobywała, pracując w NASK-u, gdzie zajmowała się komunikacją kryzysową i prewencyjną w ramach czołowego zespołu przeciwdziałającego dezinformacji w Polsce. Obecnie przekazuje swoją wiedzę, pisząc artykuły dla Snopes – jednej z największych amerykańskich organizacji zajmujących się fact-checkingiem.