Okładka wykonana przez: Karolina Szymańczak

Załamany minister finansów Rosji? To nie on!

Zdjęcie opublikowane przez Bartosza Węglarczyka na Twitterze jest przedstawione w fałszywym kontekście. Po lewej stronie zgodnie z tym, co napisał dziennikarz, widzimy Elvirę Nabiullinę, szefową Centralnego Banku Rosji, jednak mężczyzna po prawej nie jest ministrem finansów Rosji. W rzeczywistości jest to Maxim Oreshkin, doradca Władimira Putina. Obecnym ministrem finansów Rosji jest Anton Siluanov i on również znajdował się na spotkaniu, z którego pochodzi zdjęcie, jednak siedział po drugiej stronie stołu.

Reakcja na sankcje

W związku z sankcjami nałożonymi na Rosję oraz sytuacją ekonomiczną, którą wywołały, prezydent Rosji Władimir Putin zwołał specjalne spotkanie, w którym uczestniczyły najważniejsze osobistości związane z rosyjską ekonomią i gospodarką. To właśnie z niego pochodzą zdjęcia, które obiegły internet.  

Popularność zdobywa również inne zdjęcie ze spotkania, na którym widać imponującą długość stołu przywódcy Rosji:

Ostatnie wpisy
Picture of Aleksandra Wrona
Aleksandra Wrona
Wiceprezeska Stowarzyszenia Pravda odpowiedzialna za nadzór nad kwestiami edukacyjnymi, dziennikarskimi oraz za zarządzanie mediami społecznościowymi w naszej organizacji. Swoje bogate doświadczenie zdobywała, pracując w NASK-u, gdzie zajmowała się komunikacją kryzysową i prewencyjną w ramach czołowego zespołu przeciwdziałającego dezinformacji w Polsce. Obecnie przekazuje swoją wiedzę, pisząc artykuły dla Snopes – jednej z największych amerykańskich organizacji zajmujących się fact-checkingiem.